Info gaidību fotosesijai:

Gaidību fotosesija ir ļoti īpaša. Nevajag aizmirst, ka gaidību laiks ir ļoti gaišs un skaists periods, periods maiguma un rūpju. Tas ir sievietes dabiskais posms, ko vajag tikai izcelt, tāpēc fotosesijā galvenais ir dabiskums. Fotosesija palīdz iemūžināt šo skaisto dzīves laiku un to var pārvērst kā piedzīvojumu, par Jūsu gaidībām, mirkli kopā ar otru pusīti un bērniem. Nāciet uz fotosesiju kā uz svētkiem - svētkiem sev ar otro pusīti vai ģimeni! Tas ir lielisks veids kā iemūžināt atmiņas un iepriecināt sevi! :)

 -  Patiesībā 9 mēnešu fotosesija reti, kad notiek tieši 9. mēnesī, jo labākais laiks fotosesijai ir grūtniecības 6. mēneša beigas - 8. mēnesis jeb aptuveni 26-34 nedēļa. Kādai jau ir liels puncītis 25. nedēļā, bet kādai maziņš pat 39. nedēļā. Galvenais, lai Jūs justos komfortabli fotosesijā, kas ir svarīgākais. Ja gaidat dvīnīšus, tad iesaku jau par fotosesiju domāt no 20. nedēļas.
 -  Ja dzemdības ir gaidāmas jau pavisam drīz, bet neesat paspējusi sabildēties, tad iesaku jebkurā gadījumā nākt uz fotosesiju. Pat ir gadījies, ka pa taisno pēc fotosesesijas uz dzemdību namu māmiņa brauca :) Māmiņa tik ļoti priecājās par iegūtajām pēdējā brīža bildēm - jo gaidību laiks ir skaists un neaizmirstams, ka noteikti ir iemūžināšanas vērts!

- Kad ārā ir lietus, labākā izvēle ir studija. Es sadarbojos ar Yeko interjera studiju Rīgas centrā 11. Novembra krastmalā - šeit var aplūkot viņu studijas un gaidību laika fotosesijai īpaši iesaku 80. un 404. studijun jo tās ir plašākas un vairākos stūrīšos var sabildēties  - www.yeko.lv/studio . Studiju ir jārezervē iepriekš un laicīgi, lai tiktu pie gaišā dienas laika fotosesijas.
- Ja arā ir labs laiks, arī apmācies (par to nav jāpārdzīvo, jo spilgtā saulē ir grūti bildēt un ir jāmeklē ēna) tad iesaku fotosesiju ārā pie dabas. Pie dabas lieliski var ar tērpu izcelt gaidību sezonu, kad drīzumā mazulītis piedzims. Plašākas bildes var uztaisīt un nav ierobežota telpa. Gaidību laikā sievietes vienmēr lieliski izskatās garajās kleitās - dabas burvība un plašums tās tikai izcels un radīs satriecošu efektu.

- Fotosesiju var arī būt kā nepiespiests pāra vai ģimenes pikniks, kopīga laika pavadīšana un gatavošanās fotosesijai, mirkļa iemūžināšana.

Vietu idejas fotosesijām:  
1. Studijā
2. Botāniskajā dārzā
3. Tropu dārzā
4. Parkā
5. Pie jūras
6. Mežā
7. Pļavā
8. Ziedošos dārzos
9. Ābeļdārzā
10. Tuksnesī Pierīgā
11. Sniegotā pļavā
12. Pie zirgiem
13. Kāpostlaukā, vai ķirbju laukā
14. Rudenīgā kļavu lapu ielokā
15. Vannā, piemēram, piena ziedu vannā
16. Viršu laukā
17. Vecrīgā
18. Mājās, ja ir plašas, gaišas telpas

- Pirms Jūs izvēlaties drēbes iesaku papētīt izvēlēto fotosesijas vietu - vai tā ir gaiša studija, vai pļava, mežs, jūra, parks. Nekad nepārspīlējat ar raibumu, ar uzrakstiem, ja vien tie nav saistībā ar grūtnieču tematiku. Velams ir 2-3 toņi tēlā, kas kopā izskatās harmoniski. Apģērbam vajag pasvītrot Jūs, nevis otrādi. Ja tā ir gaiša studija iesaku ņemt gaišas drēbes līdzi. Ja tā ir āra fotosesija - tad iesaku ņemt drēbes pēc sezonalitātes. Bet arī rudenīgā dienā var uztaisīt vasarīgas bildes. Un ziemas sniegā gara kleita izskatās tik efektīgi un drosmīgi! Droši eksperimentējam!
- Fotosesijas laikā droši var izmantot arī manus īres tērpus, tikai iepriekš ir jāpiesaka kurus, kad piesakat fotosesiju, bet vienmēr parūpējaties arī par kādu savu tērpu, jo ne vienmēr viss no maniem tērpiem var derēt un piestāvēt. Tērpu īre ir bezmaksas pakalpojums, ja pasūtat pie manis fotosesiju un tērpus var aplūkot šeit - www.justfoto.lv/lv/kleitas-un-penuari-fotosesijam
- Līdzi ir jāņem skaista apakšveļa-  baltu, bēšīgu vai melnu - atšķirībā no izvēlētā tērpa.
- Ja ir gaidāma fotosesija ar otro pusīti vai bērniem, vēlams ir saskaņot tērpus, vienā krāsu gammā un stilā. Iesaku pirms fotosesijas pamērīt kopā visiem tērpus mājās. Vīram elegantu baltu-melnu kreklu. T-krekliņus bez uzrakstiem, ja vien tie nav par grūtnieču un bērnu tēmu. Ja Jūs velkat džemperīti gaišu, tad vīram arī lieliski izskatīsies gaišs viena toņa džemperītis.
- Fotosesijas laikā mēs paspēsim vidēji 3-4 tērpus nomainīt.

Idejas tērpiem:
        1. Gara kleita līdz zemei vai pat garāka
        2. Gaisīga kleita, kas plīvo
        3. Apspīlēta kleita, kas izcels puncīti
        4. Balts, bēšīgs džemperītis vai džemperkleita ar lielu adītu rakstu, nolaidenu pleciņu
        5. Balts vīriešu krekls un pieskaņota apakšveļa
        6. Peņuāri no mežģīņu vai gaisīgā auduma, gan īsi gan gari
        7. Gari svarki līdz zemei un īss topiņš vai džemperītis
        8. Apspīlēti svārki un krūšturis
        9. Džinsu jaciņa vai ādas jaciņa
        10. Bodijs
        11. Džinsu bikses gaišos toņos un t-krekliņš
        12. Garš un gaisīgs audums 4-5m

- Tā kā tā ir gaidību fotosesija - tad var droši ņemt līdzi visu, kas saistās ar šo periodu - sākot no sonogrāfijas bildīti, ko pat var ielikt skaistā rāmītī, mazulīša adītās zeķītes vai apaviņus mini. Kādu drēbīti, ko esat sagatavojusi bērniņam.
- Fotosesijās ļoti skaisti izskatās matos ziedu vainadziņi, pieskaņoti tērpiem, vai dabīgie ziedi gaišos toņos. Ja tas ir rudens, droši ņemam līdzi kādu rudens lapu, krūzīti tējas, var ko tik interesantu kā ķirbīti. Ziemā adītas lietiņas, ziemassvētku āmuļus, dāvanas, termosu ar tēju, krūzītes utt.

- Fantastiski izskatās hēlija baloni, gaišos toņos, vislabāk skaits 5gb un uz augšu. Pieskaņotam tumšajam stilam var arī melnus balonus, kas izskatās ļoti ekstravaganti.
- Pie dabas var izmantot dūmu krāsainās dūmu sveces, vai neitrālos toņos, vai arī ar tām var paziņot gaidāmā bērniņa dzimumu.

- Make-up un matu frizūra ir ļoti vēlama, jo fotosesiju var uztver kā svētkus, kur bildītes Jūs priecēs ilgu laiku. Foto meikaps vienmēr ir tumšāks, efektīgāks, nekā dienas meikaps vai vakara, tas izcels Jūsu acis un lūpas, un paslēps sejas trūkumus, piemēram apsārtumu, tumšos lokus, kādu pēkšņi uzmetušos pumpu utt. Gariem matiem piestāv lokas, tās izskatās ļoti maigi un skaisti. Ja vajag steidzami make-up un frizūru, ļoti iesaku Kolonna salonus, protams pie manis var pasūtīt laicīgi stilisti. Ja negribās tērēt tik daudz līdzekļu, iesaku FB lapas, kur meklē modeļus frizūrām un make-up, ievietot sludinājumu, ka meklējat meistarīti un bieži vien piesakās, apmaiņā pret bildēm priekš portfolio vai lētām naudiņām.
- Manikīru un pedikīru (ja būs redzamas plikas pēdiņas) fotosesijai labāk ir taisīt neitrālu, maigos toņos, lieliski izskatās franču manikīrs. Rokas ļoti daudz tiek kadrā un ne vienmēr piestāv ļoti spilgtu nagu laku toņi pie visiem tērpiem.

- Es noteikti palīdzēšu visas fotosesijas garumā ar poziņām. Par to galīgi nav jāpārdzīvo, ja nekad neesat pozējusi un jūtaties neveikla. Noteikti nevajag arī pārdzīvot, ja jūtaties uzpampusi vai lielāka - es palīdzēšu piemeklēt skaistāko rakursu, izcelt puncīti un tieši gaidību laiku skaisto burvību. No bildēm varēsiet kavēties atmiņās ar smaidu un rādīt bērniņam laiku, kad viņš vai viņa dzīvojās vēl puncītī :)

- Noteikti gaidību laikā Jūs esat redzējusi kādu bildīti internetā kā Jūs vēlētos nobildēties, papozēt, varbūt kādu interesatu vietu ieteikt, tērpu, aksesuāru. Droši sūtat man bildītes, es tikai priecājos, tas atvieglotu man darbiņu un jūs tiktu pie vēlamāka rezultāta.

Ja ir vēl citi jautājumi, droši rakstat man un es atbildēšu uz visiem! :)

Ļoti priecāšos Jūs redzēt skaistajā gaidību fotosesijā! :)